Duben 2016

Moje knihovna

8. dubna 2016 v 18:33 | Lessien |  Názory a úvahy
Ahojte, ve středu jsem navštívila se spolužačkou knihovnu a našla tam pár objevů a dnes jsem navštívila i levné knihy, kde jsem si jednu knihu koupila takže až něco z toho přečtu bude recenze. Vím, že slibuji stále recenzi na Frankieho otázky před spaním, ale popravdě jsem s tím doposud moc nehla no. Ale přesuneme se ke knihám

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?
-Tato kniha mě zaujala jak obálkou tak, obsahem. Už dlouho jsem na ní v knihovně narážela, ale pořád jsem si říkala, že to nebude nic pro mě, ale tak všechno se má zkusit, uvidíme.

Emily Strange - charakteristika: 13 let. Schopna přeskočit budovu, když se jí zachce. Ale spíš ji najdete, jak si dává dvacet se svými čtyřmi kočkami nebo jak sestavuje urychlovač částic z chuchvalců prachu, čočky a spínacích špendlíků nebo jak řádí na kytaru/bubny/saxofon/citeru, případně jak vytváří vířící intramurální fresky po zdech kanálů nebo jak někoho nutí, aby řekl "vířící intramurální fresky" třináctkrát rychle za sebou... a jak na někoho ukazuje a směje se.
13 věcí, které najdeš v prvním románu Emily Strange: 1. záhadu
2. úžasného golema 3. vychytané projektily 4. čtyři černé kočky 5. amnézii 6. kalamitní poker 
7. zuřivé poníky 
8. línýho policajta 9. seznamy o 13 položkách 10. generátor písečné bouře 
11. dvojníky 
12. tajnou misi 13. rybenky 

-Před nějakou dobou jsem četla Emily Strange komix a nebyl tak zlý a proto jsem sáhla po téhle knížce, jako pro nějakou oddechovku .

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější... Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení - skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.
-Tuhle knihu jsem si narozdíl od předešlých knih koupila v levných knihách. Nejvíce se mi na ní líbí ta boží obálka. Ty oči jsou nádherné. Ale dějem si trochu myslím, že to bude něco jako Vampírská akademie..

Četli jste některou z těchto knih? A stáli by jste, o případnou recenzi ? :)

Řád temné růže| 2. kapitola

5. dubna 2016 v 12:15 | Lessien |  řád temné růže
Vím, že je tahle kapitola taková kratší, ale jinak to snad ani nešlo. Nenapadlo mě, jak pokračovat a nezdá se mi to jako nejhorší konec. Tak doufám, že se vám bude líbit :))