Recenze

|Recenze|Vlčí pramen-Proměna

31. března 2016 v 5:00 | Lessien
Název: Vlčí pramen-Proměna
Originál: Unleashed-Wolf Springs Chronicles
Autor: Nancy Lindsay Jones Holder, Debbie Virguié
Díl serie: 1
Žánr: Sci-fi a fantasy
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2012 (vydání originálu: 2010)
Hodnocení: 6/10

Anotace: Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje.
Jenže když je jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světe přízraků, a neví, komu má věřit.

Podivné tajemství je skryto hluboko v lesích


Tohle je jedna z mála knih u které jsem si připadala při čtení strašně útulně. Já vím, že to zní kapánek divně, ale snad mě někdo z vás chápe. Doufám. Když byla Katelyn doma s dědou v tak jsem si vždy připadala jako bych tam stála s ní a prožívala totéž co ona. Tahle kniha mě vtáhla víc než jen do sebe. Ale prožívala jsem jakoby i ten děj, což se mi stává opravdu málo kdy. Ovšem přiznávám, že místy byla kniha až nezáživná, kde jsem byla donucená ji zavřít a vrátit se k ní až další den a to se mi zdá fakt škoda. Jelikož kdyby tam tyto chvíle nebyli tak je ta kniha perfektní. V době kdy jsem knihu četla jsem o vlkodlacích nic moc nevěděla a zdálo se mi to neokoukané a i neokopírované takže to je taky takové to plusko knihy. I když popravdě já jsem nikdy na vlkodlaky nebyla a tahle je jedna z mála o vlkodlacích co jsem četla. A proč jsem si knihu v knihovně vůbec vypůjčila? Strašně se mi zalíbila obálka knihy. A navíc já přímo zbožňuji milostné trojúhelníky.

Nancy Holder: Narodila se jako Nancy Lindsay Jones v Los Altos v Kalifornii 29/7/1953. Vyrůstala v Kalifornii a Japonsku. Opustila v 16 školu jako baletka v Německu. Nakonec se vrátila do USA, prokračovala ve studiu a promovala na University od California v San Diegu. Občas vyučuje psaní. Je čtyřikrát vítězem ceny Bram Stokera pro vynikající úspěch v hororu. Má dceru Belle Christine Holder, s níž začala spolupracovat na publikování povídek.

Debbie Viguié: Je velmi úspěšná autorka více než tuctu románů včetně série Wicked a nové Křížové výpravy. Je také spoluautorem knihy Vlčí pramen: Proměna s Nancy Holder. Debbie se věnovala také převyprávění pohádek, její poslední byly Fialové oči, vyprávěla o Princezně na hrášku. Kromě její epické fantasy píše Debbie detektivky, včetně Psalm 23 a tajemné a připravované trilogie Polibek. Když Debbie není zaneprázdněna psaním, baví ji trávit čas se svým manželem Scottem, navštěvovat zábavní parky. Žijí na Floridě s jejich kočkou, Schrodinger.

Můj názor: Knihu vám mohu doporučit, ale místy se mi zdála opravdu trochu slabší. A pokud jste ji četli, napište mi váš názor do komentářů a zda jste fandili Trickovi nebo Justinovi.

|Recenze|Zavržený

28. března 2016 v 5:00 | Lessien
Název: Zavržený
Originál: Hush, Hush
Autor: Becca Fitzpatrick
Díl serie: 1
Žánr: Romány, Sci-fi a fantasy
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2010
Hodnocení: 8,5/10

Anotace: Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se krývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně.
Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda
ryziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné- držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed.Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou : "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Tajemný kluk, Neodolatelná přitažlivost, Minulost křiváka

|Recenze|Šepot

25. března 2016 v 19:08 | Lessien
Název knihy: Šepot
Originál: Whisper
Autor: Isabel Abedi
Žánr: Dívčí romány
Hodnocení: 9/10

Anotace: Šepot, tak Noa pokřtila pět set let starý zanedbaný dům na venkově, v němž má strávit prázdniny se svou matkou. Ze staré budovy vyzařuje něco hrozivého, ale zdá se, že kromě Noi to nikdo nevnímá. Starý dům obklopuje neskutečné ticho, tísnivé a nebezpečné. Když do něj Noa poprvé vstoupí, ovládne ji strach a zvědavé očekávání. Přesto, jaky by nikdo kromě ní netušil, že stará budova skrývá dlouho opatrované tajemství... Náhle se začnou dít podivné věci. Nejdřív se objeví David, chlapec z vesnice se zelenýma očima, který Nou okouzlí. Spolu se pokusí o seanci, pri níž vyvoládají duchy. V okamžiku se všechno změní. Najednou se jim zdá, že k nim promlouvá nějaký přízrak. Je to dívka Eliza, která tvrdí, že byla před třiceti lety na půdě tohoto domu zavražděna. Noa a David jsou zděšeni. Zdálo se jim to, nebo dům opravdu skrývá nějaký zločin? Všechny stopy dovedou Davida a Nou k jedinému místu, na uzamčenou půdu tajemného domu. Isabel Abedy mistrině a neodolatelně vypráví napínavý a hrozivý příběh. O domě plném tajemství, o nikdy neobjasněné vražně, o lidských vášních - a o první prvé lásce

Noa je klasická pubertální dívka. Často se hádá se svojí matkou, i když ve skutečnosti ji má ráda. Ale od jejích 15-tých narozenin, kdy jí potřebovala nejvíc tu pro ní nebyla, jelikož je moc zaměstnaná prací herečky. Noa se jí od té doby s ničím nesvěřuje. Příběh nás zavede do vesničky v Německu, která se prvně zdá být klidným místem ovšem na první dojem se nemá dát.

Můj názor na knihu: Tuto knihu jsem objevila úplnou náhodou v levných knihách, kde stála samotná na poličce mezi ostatními knihami. Zaujala mě zpracováním obálky a to především protože zbožňuji kombinaci červené a černé. Hned od první věty mě kniha vtáhla do sebe. Zaujala mě také výpiskami z deníku Elizy na začátku každé kapitoly a i stylem psaní autorky. David, je to přesně takový ten typ kluka, kterého najdeme skoro v každé knize. Nepřístupný a drsný, ovšem když ho více poznáme tak zjistíme, že je pozorný, citlivý a něžný kluk.
Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším a určitě si ji někdy v budoucnu přečtu znovu. Vřele vám tuto knihu mohu doporučit.
 
 

Reklama